4Jan

RCC Announces December 2015 Graduates

Barnardsville

Jeffrey Alan Sawyer; Associate in Applied Science-Criminal Justice Technology
                                  
Browns Summit

Nancy Rebekkah Newnam; Associate in Arts

Danville

Monique Michele Branch; Certificate-Phlebotomy


Eden

Jonathan Douglas Boulding; Associate in Applied Science - Computer Information Technology, Certificate - Computer Information Technology Small Bus IT and Networking,   Certificate - Computer Information Technology Web Development        
Corrina Ann Bowman
; Associate in Arts
Brandon Keith Burton; Associate in Applied Science - Criminal Justice Technology            
Morgan Elizabeth Carter;
Associate in Arts
Christian Lewis Corum; Diploma - Industrial Systems Technology             
Alex Lamar Dalton; Associate in Arts
Christina Diane Gallant; Associate in Applied Science - Criminal Justice Technology         
Dustin Wade Long;
Diploma - Industrial Systems Technology      
Phuong Anh Huong Pham;
Associate in Applied Science - Electrical/Electronics Technology          
Kevin Wayne Pulliam;
Certificate - Air Conditioning, Heating, and Refrigeration Technology,
Diploma - Air Conditioning, Heating & Refrigeration Technology
Tara Carter Shearer; Diploma - Cosmetology      
Krista Marie Swain
; Associate in Fine Arts           
Fonna Clark Terry;
Associate in Applied Science - Medical Office Administration,  Certificate - Medical Office Administration Medical Office Billing & Coding  Certificate - Office Administration Word Processing, Certificate - Office Administration Receptionist-Entry Level, Certificate - Office Administration Office Specialist          
William Louis Walker; Certificate - Industrial Systems Technology Facility Maintenance      
 

Gibsonville

John S. Robertson; Associate in Arts

Greensboro

Nadege Laurent Sainvilus; Certificate – Phlebotomy
Katherine Marie Thames; Certificate - Phlebotomy

Madison

Joshua Thomas Ehringer; Associate in Arts
Brandi Lynn Faircloth; Certificate - Office Administration Receptionist-Entry Level
Latricia LeAndra Fultz; Certificate – Cosmetology
Tiffanie Deeann Hurd; Degree - Associate in Arts
Elisabeth Marie Owens; Degree - Associate in Arts
Destiny Cheyenne Rierson; Certificate – Cosmetology
Samuel Mason Tosto; Degree Associate in Arts

Reidsville

Taylor Marie Batts; Certificate - Cosmetology
Hyllary Tiana Bell; Degree - Associate in Arts
Matthew McKinnon Bonds; Diploma - Air Conditioning, Heating & Refrigeration Technology
Austin Perry Boone; Associate in Arts
Deyontae Jayquan Bowers; Associate in Applied Science - Computer Information Technology
Christopher O'Bryant Carter; Associate in Applied Science - General Occupational Technology
Elizabeth Ann Cox; Diploma - Cosmetology
Nicholas McKenzie-Melang Forrester; Associate in Arts
Stephen Ryan Franks; Associate in Arts
Matthew T. French; Associate in Arts
Krystal Lynn Gilchrest; Associate in Arts
Stacy Brooke Hunt; Certificate - Cosmetology
Jared McCain; Associate in Applied Science - Office Administration
Faith Foy McDowell; Associate in Arts
Deborah Elizabeth Newton; Certificate - Electrical Systems Automation Systems
James Michael-Anthony Olivo; Associate in Applied Science - Electrical/Electronics Technology
Anthony Jordan Petty, II; Diploma - Industrial Systems Technology
Angela Marie Poole; Associate in Arts
 
Jamie Ray Surles; Certificate - Welding Technology
Kristie Decole Thomas; Associate in Applied Science - Medical Office Administration
Heather Wagoner Wall; Certificate - Medical Office Administration Medical Office Billing & Coding
Doris Lynn Watlington; Diploma - Cosmetology
Ashlyn Nicole Wiseman; Associate in Fine Arts
Abigale Dean Wright; Associate in Applied Science - Horticulture Technology

Ruffin

Benjamin D. Brown; Certificate - Welding Technology
Michael Hugh Bullock; Diploma - Industrial Systems Technology
Russell Kelly Purnell, II; Certificate – Phlebotomy
Bradley Michael Waddell; Associate in Arts

Stokesdale

Victoria Elizabeth Akers; Associate in Arts and Associate in Science
Deborah Dunlap Cummings; Associate in Arts
Jesse Dean James; Associate in Science
Melanie Alexa Peach; Associate in Arts

Stoneville

Tori Louise Cozart; Associate in Arts
Jonathan Keith Cruise; Associate in Applied Science - General Occupational Technology
Rodney Shawn Foster; Diploma - Air Conditioning, Heating & Refrigeration Technology
Adam Gregory Lester; Associate in Applied Science - Electrical/Electronics Technology
Wyatt Kyle Robertson; Certificate - Electronics Engineering Technology Basic Electronics

Summerfield

Jennifer Lynne Hurd; Associate in Applied Science - Medical Office Administration, Certificate - Medical Office Administration Medical Office Billing Coding
Marisela Hverta Tinoco; Certificate - Cosmetology

 

January 04, 2016