18Dec

Congratulations to Our December Graduates

Brown Summit
Marissa Nicole Mitchell – Associate in Applied Science – Business Administration
Jessie Michaela Stack – Associate in Arts

Eden
Matthew Lee Fisher – Associate in Applied Science – Electronics Engineering Technology; Certificate -Electronics Engineering Basic Electronics; Certificate -Electronics Engineering Tech Industrial Electronics
Loredana Rashell – Certificate-Phlebotomy
Laura Elizabeth Macias- Associate in Science Degree
Kayla I. Martin- Associate in Science Degree
Joseph R. Mitchell-Diploma-Cosmetology
Sonya Kay Nowlin – Associate in Applied Science-Business Administration
Matthew Porter-Associate in Arts Degree
Jennifer Nicole Stegall-Associate in Science Degree
Dwight Louis Underwood – Associate in Applied Science - Computer-Integrated Machining
Richard Vincent Vitolo-Associate in Arts Degree
Steven W. Woodruff –Certificate-Brewing, Distillation and Fermentation Craft Brewing

Elon
Nicholas James Rice; Certificate -Electrical Systems Technology Industrial Wiring;
Certificate-Electrical Systems Technology Mechatronics; Certificate-Electrical Systems Technology Programmable Logic Controllers; Certificate - Electrical Systems Technology Robotics

Greensboro
Zachary Michael Gardiner; Associate in Applied Science-Criminal Justice Technology
Bill Goodwin; Certificate -Electrical Systems Technology Industrial Wiring; Certificate-Electrical Systems Technology Mechatronics; Certificate-Electrical Systems Technology Programmable Logic Controllers; Certificate-Electrical Systems Technology Robotics
Jacob Brock Lynch-Associate in Science Degree
Jordan Benjamin Miller-Associate in Applied Science -Brewing, Distillation & Fermentation: Specialty Agriculture

Madison
Walter Arturo Guerra-Diploma-Air Conditioning, Heating & Refrigeration Technology
Lavonne Rachelle Knight-Associate in Applied Science-Criminal Justice Technology
Samuel Wayne Mills-Associate in Arts
Bobbie Amanda Nobles-Associate in Arts
Jesus Mireles Sanchez-Associate in Arts; Associate in Science Degree

Mayodan
Christopher David Dunn; Associate in Applied Science – Electrical Systems Technology; Certificate-Electrical Systems Technology Industrial Wiring; Certificate-Electrical Systems Technology Mechatronics; Certificate-Electrical Systems Technology Programmable Logic Controllers; Certificate-Electrical Systems Technology Robotics

Oak Ridge
Leonard Z. Lowe; Associate in Arts

Pine Hall
Katie Marie Knight; Diploma-Cosmetology

Reidsville
Autumn Hudson Bailey; Associate in Applied Science-Business Administration
Gregory J. Benton; Associate in Science Degree
Christina Marie Brame; Associate in Applied Science -Medical Office Administration Coding
Amber Michelle Broman; Associate in Applied Science-Medical Office Administration
Kimberly B. Brown; Associate in Applied Science-Accounting
Abigail M. Carter; Associate in Arts
William Curtis Coe; Associate in Applied Science-Horticulture Technology
Tammy Finney Corum; Associate in Applied Science-Medical Office Administration; Certificate-Medical Office Administration-Medical Office; Certificate-Office Admin Receptionist-Entry Level; Certificate-Office Administration Word Processing
Madison Evelyn Lee Davis; Associate in Science
Ashley Halbrook Doss; Associate in Arts
Rosa Jazmine Escobar; Associate in Applied Science-Office Administration
Melanie Pryor Hennis; Certificate-Phlebotomy
Tavon Raquel High; Certificate- Phlebotomy
Alexander Keith Hobbs; Associate in Arts
Mikayla Danielle Houghton; Associate in Arts
Austin Keith Jones; Diploma-Air Conditioning, Heating & Refrigeration Technology
Jordan Matthew McDaniel; Associate in Arts
Barbara Lynn Oakley; Associate in Applied Science-Medical Office Administration Coding; Certificate-Medical Office Administration-Billing & Coding; Certificate-Medical Office Administration-Medical Office; Certificate-Office Admin Receptionist-Entry Level
Dillon Wayne Pinnix; Associate in Applied Science-Electrical Systems Technology
Nancy Nichols Price; Associate in Applied Science-Criminal Justice Technology
Kaleb Arden Purcell Reynolds; Associate in Science
Kyle Matthew Roland; Associate in Arts
Kirk Alexander Stanley; Associate in Arts
Jessica Stanley; Associate in Fine Arts-Visual Arts
Lynsey Brooke Swaney; Associate in Arts; Certificate-Phlebotomy
Jennifer Lynn Tulloch; Associate in Applied Science-Surgical Technology
Aaron Jacob Underhill; Associate in Applied Science-General Occupational Technology

Rural Hall
Lacey Renee Hendrick: Associate in Applied Science-Medical Office Administration

Stokesdale
Russell Wayne Burke; Diploma-Air Conditioning, Heating & Refrigeration Technology
Tristian Leeann Glenn; Diploma-Electronics Engineering; Certificate-Electronics Engineering Basic Electronics; Certificate- Electronics Engineering Tech Industrial Electronics
Yvonne Green; Certificate-Phlebotomy
Allison Danae Peach; Associate in Science
Brittany Paige Prevette ; Certificate-Phlebotomy
Jordan Webster Smith; Associate in Arts
Alaina Nichole Smith; Associate in Fine Arts-Visual Arts

Stoneville
Matthew W. Coe; Certificate-Electrical Systems Residential, Commercial & Industrial Wiring; Certificate- Electrical Systems Technology Mechatronics; Certificate-Electrical Systems Technology Programmable Logic Controllers; Certificate-Electrical Systems Technology Robotics
Kristina J. Hamm; Certificate-Cosmetology
Michael R. Watkins; Certificate Air Conditioning and Refrigeration Certificate

Yanceyville
Briana Maynard; Diploma-Cosmetology

 

December 18, 2017