24Jan

Rockingham Community College December 2018 Graduates

Rockingham Community College congratulates the following students who completed graduation
requirements in December 2018:

Eden
Nasreem Asghar – Associate in Applied Science Degree (Medical Office Administration)
Garret Walker Bailey – Associate in Science Degree
Eric Anthony Barton – Associate in Arts Degree
Lance Tyler Chrismon- Associate in Applied Science Degree (Electronics Engineering Technology)
Robert Leonard Jordan – Associate in Arts Degree, Associate in Fine Arts in Visual Arts Degree
Cody Michael Mader – Associate in Arts Degree
Deshauna Naja Mayo – Associate in Applied Science Degree (Medical Office Administration)
Claudia G. Moore – Associate in Arts Degree
LaQuinten D. Neal – Certificate (Welding Technology)
Savannah Marie Parker – Diploma (Cosmetology)
Jeffery Austin Parsons – Associate in Arts Degree
Taeja S. Pass – Associate in Science Degree
Nora Elizabeth Robertson – Associate in Arts Degree, Associate in Science Degree
Caroline Stewart – Associate in Arts Degree
Joshua Franklin Wade – Diploma (Computer-Integrated Machining)
Juan Alexander Watkins – Certificate (Welding Technology)
Madison Wray – Associate in Arts Degree

Greensboro
Danika JaMie Haskins – Associate in Applied Science Degree (Early Childhood Education)
Cody LaValley – Certificate (Welding Technology)
Cheyenne Taylor Noah – Associate in Applied Science Degree (Criminal Justice Technology)
Sara Reitzel – Associate in Arts Degree

High Point
David Ryan Davidson – Certificate (Brewing, Distillation and Fermentation Craft Brewing),
Certificate (Brewing, Distillation and Fermentation Brewing Specialty Agriculture), and
Associate in Applied Science Degree (Brewing, Distillation and Fermentation Specialty Agriculture)

Madison
Timothy Blake Howerton – Associate in Applied Science Degree (General Occupational
Technology)
Cody Mabry – Certificate (Computer-Integrated Machining Fundamentals)
Mark Andrew Puckett- Associate in Applied Science Degree (Business Administration)
Derek Joel Tucker – Certificate (Electrical Systems Technology Mechatronics), Certificate (Electrical
Systems Technology Programmable Logic Controllers), Certificate (Electrical Systems Technology
Robotics), and Certificate Electrical Systems Technology Industrial Wiring)
Macey Alexandra Tucker – Associate in Applied Science Degree (Criminal Justice Technology)

Mayodan
Yuri Olguin Chavez – Associate in Applied Science Degree (Accounting)
Bryan M. Comer – Associate in Applied Science Degree (Fire Protection Technology)
Sarah Jo Webber – Associate in Science Degree

Mooresville
Garrett Ward – Associate in Arts Degree

Pelham
Shelby L. Degroat – Associate in Arts Degree

Pine Hall
Adam Chance van Rijsewijk – Certificate (Electrical Systems Technology Mechatronics)

Providence
Amanda Mitchell – Diploma (Practical Nursing)

Reidsville
Katherine Bures – Associate in Fine Arts in Visual Arts Degree
Brianna Michelle Dove - Associate in Applied Science Degree (Criminal Justice Technology)
Terry E. Harrison – Associate in Applied Science Degree (Cosmetology)
Claire Jones – Certificate (Cosmetology)
Heather Lovelace – Associate in Applied Science Degree (Criminal Justice Technology)
Jacob Alexander Pierce – Associate in Science Degree
Kayla Brianne Slade Sams – Associate in Applied Science Degree (Business Administration)
Jessica Danielle Simpson – Associate in Applied Science Degree (Medical Office Administration
Coding)
Jessica P. Smith – Associate in Applied Science Degree (Surgical Technology)
Jennifer Somers – Associate in Applied Science Degree (Cosmetology)
Dylan James Walker – Associate in Applied Science Degree (Criminal Justice Technology)
Savannah Leigh Christine Wright – Associate in Arts Degree

Ruffin
Adam William Evans – Associate in Applied Science Degree (Information Technology)
Brenner Harris – Certificate (Electrical Systems Technology Programmable Logic Controllers) and
Certificate (Electrical Systems Technology Robotics)
Caitlyn McDaniel – Associate in Applied Science Degree (Cosmetology)

Sandy Ridge
Nicole Foley – Associate in Arts Degree

Stokesdale
James Mitchell Atkins – Certificate (Welding Technology)
Jessica Lanise Farmer – Certificate (Cosmetology)

Stoneville
Nathan Michael Bennett – Associate in Arts Degree
Walter Lee Ellington – Associate in Applied Science Degree (Electronics Engineering Technology)
Gabriela Lopez – Associate in Arts Degree
Travis Scales – Associate n Applied Science Degree (Computer-Integrated Machining)

Summerfield
Candace W. McCollum – Associate in Applied Science Degree (Medical Office Administration
Coding)
Elizabeth Ashley Price – Associate in Applied Science Degree (Accounting)
Sydney Nichole Simmons – Associate in Arts Degree

Walnut Cove
Joshua James Mendenhall – Certificate (Brewing, Distillation and Fermentation Craft Brewing)

Westfield
Ilyssa Ellen Smith – Certificate (Cosmetology)

January 24, 2019